View Single Post
Eski 12-03-2012, 20:36   #24
Kedi Tırnağı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Name:  PIC_0001.JPG
Views: 2816
Size:  59.1 KB

Geçmiş sürece başlamadan önce sayfamı ziyaret edecek arkadaşları bu güzel yaratıkla karşılamak istedim. En bayıldığım ve imrendiğim türlerden biriydi. 2 hafta önce yakınlardaki serayı kolaçan etmeye gittim aylar sonra. Sukulent bakınırken bu güzeli gördüm bir köşede öylesine bırakılmış halde. Dev gibi rozeti ve uzayıp çıplak kalmış gövdenin üstündeki birçok yavrusunu görünce kalp krizi geçiriyordum Seradaki birçok bitki geçtiğimiz ayki donlardan etkilenmiş. Seracı yakınıyordu. Echeveria soğuğa dayanıklılık avantajını göstermişti. Ama uzun zamandır bakılmadığı belliydi. İlgilendiğimi görünce '' Al sana 15 TL ye vereyim '' dedi satıcı. İşin komiği Migros' tan az önce son paramı verip 2 kaktüs almıştım. Adama çekinerek '' vallahi abi son paramı da bunlara harcadım '' dedim. Ama içim içimi yedi. '' Cebimde fatura parası kaldı 10 TL, ayıp olur herhalde bu paraya istesem '' dedim utana sıkıla. Seracı bu arada saksısını değiştirip toprak filan ekliyordu ve sağolsun verdi bana. Kocaman echeveriayı 10 TL ye aldığıma mı sevineyim, faturayı nasıl ödesem diye mi düşüneyim, garip hislerle elimde torbalarda kaktüslerle eve döndüm. Yüzümdeki sırıtık ifadeyi görenler anlam verememişlerdir herhalde. '' Bu havada bu herif neye sırıtıyor kelle gibi '' demişlerdir kesin

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön