View Single Post
Eski 22-02-2012, 17:39   #765
cebrail-
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
TKİ HÜMAS SIVI HÜMİK ASİT'İN GARANTİ EDİLEN İÇERİĞİ:

TOPLAM ORGANİK MADDE:% 5
TOPLAM (HÜMİK+FÜLVİK):% 12 (18-24)
SUDA ÇÖZÜNÜR POTASYUM OKSİT:% 2
pH(11-13) (8,5-11)

TKI HÜMAS
....

Bitkisel menşeyli humik asit içeriği:
Toplam Organik Madde %56
Hümik + Fulvik Asit %26
pH 2 - 4

Orgamax H - Bitkisel Hmik Asit - organik potasyum Hmik bitkisel toprak dzenleyici

Bu tabloya göre ben şahsen, gerek organik madde gerek humik asit oranı daha yüksek olduğu için ve merdivenaltı üretim olmayan, güvenilir bir firma ise bitkisel menşeyli olanını tercih ederdim sayın celali58..
sayın pria ben çifciyim birıyldan berli hümik asit yapma çalışmasıyla uğraşıyorum %60 organik madde leonardit %50 hümik ve fulvikasit içeriyor kendim yapımım 13 litre su 1200 gram potasyum hitroksit 5 kilogram da leonardit ekledim 3 saat kadar ısıtıcı karıştırıcı kazanda 80 derecede hazırladım leonardit tin %97si çözüldü diyer%3 kumgimi maddeler süzülerek atıldı aldığım bilgiye göre % 15 hümik asit olması gerekti ben 1kilo hümik asitin içine300 gram kadar şilempe ekledim analize gönderdimyapılan sonuçlar %5 hümik asit organikmadde %4 civarında çıkmış şilempe hümik ve fulvik asidi bağlamış diyorlarikisi birbirine tersmi acaba leonardit afşin madenlerinden çıkarılıyor kaliteli sanırım çünkü çözünürlüğü çok kolay oluyor yardımınızı bekliyorum ******

cebrail- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön