View Single Post
Eski 08-02-2012, 10:40   #156
duvartarimi
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-03-2009
Red face illede saanen

23 yıllık reklamcılık işyerimi kapatım mayıs ayında Allah nasip ederse bucadaki evimin bahçesinde bir ana ve 2 yavrulu saanen keçisi yetiştirmeye başlıycam benim yaklaşık 1 yıldır bilhassa köylü kardeşlerimizden vede bereket tv den edindiğim duyumlarda en önemli faktörün yem problemi olduğudur

Bunun için küçük ebat arpa çimleme makinası yapmakla başladım ve başarılı sonuçlar aldım bugün 2. mahsulü aldım bu pazar günü buca civarındaki köylere gittim ve bu çimlenmiş arpadan bahsettim köylülerin söylemesi bu çimlenmiş arpayı eğer verirsem senede 2 doğum yapabilir dediler bu keçilerin özelliğide çift doğurmaları hatta kimisi beslenme güzel olursa üçüz doğurduklarını söylediler

süt verimine gelince köylerdeki keçilere verilen yem sadece çalı yaprakları köylüler çalıları kesip önlerine atıyorlar buda hayvanın verimini çok etkiliyor

benim ilk tavsiyem çok hayvan alınacağına böyle küçükten başlanıp kendi sürüsünü kendisi oluşturmak daha iyi olur derim çünkü hayvanın hareketlerini öğrenirler bu hafta yaklaşık 300 kg verimli yem makinasını yapmaya başlıycam ve bu formda keçilerle geçen maceralarımı an ve an aktarıcam

Eklenen Resimler

duvartarimi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön