View Single Post
Eski 14-12-2011, 00:19   #455
ERKO
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-12-2010
Sn. Halil Önen
Nedense sizlere fazla soru sorarak sıktım gibi bir hisse kapıldım.Ama şunu bilmenizi isterimki tamamen hobi olarak hiçbir gelir beklentim olmadan başladığım bağ,bahçe işlerinde forumlarımız sayesinde pekçok bilgilere kavuştum.Yaklaşık on sene önce fidanları diktiğimde böyle problemler yoktu.Çünkü devlet tüm bölgeyi havadan ilaçlıyordu,tüm ziraatçiler rahattı!!! Devlet şimdi bizi havadan zehirlemeyi bıraktı ama çevremdeki çifçiler zehir kullanarak mücadeleye devam ediyorlar.Şimdilerde ise bahçeme gelip neler kullandığımı,sonuçlarını merak eder oldular.Bu nedenle kullandığım her materyalde ve yöntemde çok dikkatli olmak zorunda olduğumu düşünüyorum.Bunları da sizlerden edindiğim bilgilerin ışığında yapmaya çalışıyorum.İstanbulda'ki yoğun işimden dolayı sizlerin önerdiği gibi olguları yakinen izleme şansım yok.Fırsat bulduğum hafta sonları ve senelik tatilimde önerilerinizi elimden geldiği kadar Çanakkale'deki bahçemde uygulamaya çalışıyorum.
Ağaçlarımda gördüğüm bor ve çinko eksikliğinden dolayı her ikisini de kapsayan mebor 5 i tercih ettim.Meb firmasındaki ziraat mühendisi bayan bana mebor 2 yi tavsiye etti.Ancak bakır içerdiği için uygun olmadığını düşündüm.Bakırın yapacağı işi gülleci bulamacının göreceğini zannediyorum.
Saygılar.

ERKO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön