View Single Post
Eski 29-09-2011, 19:44   #67
lider53
Yeni Üye

lider53's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2011
arkadaşlar paylaştığınız bilgilerden dolayı öncelikle herkeze tşkr ederim ben 1 hafta önce arkadaşımın aracılığıyla 5 adet bıldırcın aldırdım aslı varsa biri erkek diğerleri dişi erkek dediklerinin göğsünde beyaz bir bölge var yumurtasından faydalanmak için aldım şuanda sadece tüketiyorlar kafese alışma aşamasındalar yaklaşık 1 m3 lük bi kafes yaptım altını telden içine oyun için kum havuzu ve de yatmaları ve kendilerini güvende hissedebilecekleri içi talaşla dolu bi kutu yaptım hallerinden memnun gibi duruyorlar yabani bıldrıdının neredeyse iki katı büyüklüğündeler acaba tahmini ne zaman yumurtlamaya başlarlar bide mevsimin etkisi nedir sonbahara giriyoruz ayrıca dün gece 3 tanede yabani bıldırcın attım içlerine ortam biraz gergin yabaniler çıkmaya çalışıyorlar onlarıda panikletiyorlar vede didişiyorlar yem olarak bıldırcın yumurta yemi diye bi yem aldım artık satıcı doğrumu verdi bilmiyorum sabırsızlıkla ilk yumurtayı bekliyorum vede sohbet ve bu konu hakkında bilgi alabileceğim arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse sevinirim tşklr.

lider53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön