View Single Post
Eski 31-08-2011, 20:06   #133
İlkin
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Sevgili agozce çok teşekkürler araştırmalarınız ve cevabınız için. =) Bu akşam üstü bütün çiçekler açtı ve hepsi açık krem tonlarında, aynı sizin yukarıdaki iki farklı renkteki açan çiçeklerden sağ'dakinin renklerinde. Bu güzel fotoğraf bilgilendirmesi için de teşekkür ederim tekrar. Gidip gelip bakıyorum niye böyle acaba yanlış mı biliyorum ismini diye ama yok... yapraklar aynı, çiçek formu aynı bir rengi farklı, kokusu bile alışılmış güzel Hoya çiçeklerinden farklı, bozuk sütümsü kremamsı bir kokusu var. Ama aynı bitkiden böyle farklı renklerde çiçekler çıkacaksa buna katlanılabilinir sanırım... Belki de dediğiniz gibi aşırı sıcaklardan oluyor bu tür farklılıklar.

Ben şuanda şehirdışındayım. H.davidcummingii, H.lacunosa ve H.compacta'yı da geldiğim yere getirdim. Çiçek tomurcuklarını büyüttükleri için evde bırakmadım onları. İyi ki de öyle yapmışım yoksa davidcummingii'nin çiçeklerini düşündüğüm gibi göremeyecektim. İlk size paket yollayacağım zaman bu türden de uygun çelik almaya çalışacağım. Amatör bir makine ile çekim yaptım, dönüşte fotoğrafları paylaşırım. Çok sağolun tekrar... Kaynak araştırmakta çok başarılısınız...

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön