View Single Post
Eski 15-03-2007, 13:27   #25
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Post köstebekler

Arkadaşlar köstebekle savaş önerilerinizi bol bol gülerek okudum. Benim bahçeme de geçen sene dadanmıştı köstebekler. Bahçe duvarının kenarıyla tam onun karşısına denk gelen evin duvarı arasında her sabah 3-5 tümsek görüyordum. Karşı komşumda da aynı sorun vardı. Sonarı araştırdım fakat köpeğim bahçede yaşadığı için ve çocuğum olduğu için doğrusu yan etkisinden korktum ve pek önermediler. Çok ta etkili değilmiş köstebekler üzerinde dediler. Sonra bir sabah yüksek zıraat mühendisi olan Feridun bey bir elinde küçük tüp bir elinde hortumla geldi. Tümseklerin tepesinde toprağı sıyırdı. (Deliği görüyorsunuz) Hortumu itmeye başladı. Hortum 1-2 metre kadar gidiyor. Diğer tümseklerin hepsini iyice kapattı. Tüpü 3-5 dk. kadar açık bıraktı. Kısacası zalimane nazi yöntemi. Yeni tümsekler oldukça aynı işlemi tekrarladı. Bu arada küp küp olan fare zehirlerini de deliklere itebildiği kadar itti. Bir hafta kadar sonra köstebek kalmadı. Ancak zehir mi işe yaradı tüpgaz mı bilemiyorum
Bu köylülerin senelerdir yaptığı yöntemmiş. Öyle dedi. O'nun yalancısıyım. Bahçemdeki ithal malı manolya ağacını da kendi yetiştirdiğini söylemişti Artık ne kadar güvenilir siz karar verin.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön