View Single Post
Eski 14-07-2011, 22:37   #8
limon_sever
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Teşekkür ederim Savaş bey,

Dediğiniz gibi geniş bir kaba geçmek istiyorum ama şu an için geniş kaba geçemiyorum. Bir süre kova da devam edeceğim.

Evet dinlendiriyorum ama öyle çok değil en fazla 3-5 dakika sonra suyla karıştırıp bitkileri suluyorum. Birikinti suyla suladığım altın çilek ve domates fidesi diğer fidelere göre epey fark atmış durumda. Altın çilekte en az 15 çiçek var ve fide diğerlerine göre 10-15 cm daha uzun. Diğerlerinde 1-2 çiçek tomurcuğu var. Aynı şekilde domates fidesinde de deniyorum. Birikinti suyuyla sulamadığım fidelerin meyveleri daha küçük ve fideleri kısa.

Bugün sistemi boşalttım. 1 kiloya yakın gübre elde ettim. Bir kaç saat gölgede dinlendirdikten sonra sıvı gübre yapmak üzere sistemi kurdum. Geçen ay sıvı gübre yapımını 2 günde sonlandırmıştım. Bu sefer 4 gün düşünüyorum.

Yanmış inek gübresinde çok başarı elde edemiyorum. Sisteme bir daha inek gübresi koymamayı düşünüyorum. Solucanlar inek gübresini pek yemiyor. Halbuki gübrenin içinden çıkmışlardı. Acaba neden kaynaklanıyor olabilir?

Solucan gübresi çayının 24 saat sonraki hali

Name:  solucan_gubresi_cayi.jpg
Views: 6972
Size:  36.1 KB

Düzenleyen limon_sever : 15-07-2011 saat 21:27 Neden: Resim ekleme
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön