View Single Post
Eski 13-07-2011, 01:13   #1661
Lilium
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasan_ka Mesajı Göster
toprak analizi bizim tarlanın sonuçları değil sayın lilium. kamil keskin arkadaşımız eklemiş o sonuçları ben daha toprak analizi yaptırmadfım. fidan çukurları açılırken 1 1.5 metre kadar açtıracağım o arada da numuneleri alıp analiz yaptıracağım. ziraat mühendisi sadece çukura değil heryere atmamı söyledi dekara 5 ton falan at dedi. yanmamış gübre sıkıntı olmaz mı dediğimde gübre kıştan kaldığı için kasıma kadar yanar zaten dedi. şimdilik kil tabakasıyla karşılaşmadık yer yer küçük alanlarda kil oranı fazla olan topraklar var. ama dediğiniz gibi kepçeyle kontrol ettireceğim kil tabakası çıkarsa kırdıracağım artık inşallah çıkmaz
Evet haklısınız dört gözle de bakıyorum ama mesajları karıştırmışım.

"30 ton kadar kıştan kalma tam yanmamış büyükbaş gübresi buldum. size sormak istediğim gübreyi hemen mi atayım?"
Kıştan kalmışsa asidi baya süzülmüştür hemen atın ve pulluk altı yapın, yani yeri sürünki gübre alta girsin, daha sonra çukurlarınızı açabilirsiniz.

"ziraat mühendisi sadece çukura değil heryere atmamı söyledi dekara 5 ton falan at dedi."
Doğrudur her yere aynı kalınlıkta yay ve yeri hemen sürdür, hatta atabilirsen 6-7 ton at.
Fidanları ekerken çukurlara iyi yanmış gübre kullanınız.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön