View Single Post
Eski 06-07-2011, 17:07   #692
ahmet salih
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Merhabalar, 2 ay önce tavşanlı'ya yolum düşünce T.K.İ ye uğradım, humas var mı? diye , bir kaç oda dolaşınca yetkili arkadaşı buldum, sanırım tki nin kendisinin sattığı son ürünü ben aldım. 20 kg 42 tl, yetkili artık kendilerinin satış yapmıyacağını, ana bayilere mal vereceklerini satışı onların yapacağını söyledi. sitedeki fiyatları görünce, insanın birden ana bayi olası geliyor. Tabi durum çok enterasan ana bayilikler kimlere nasıl verildi, siz devlet kurumu olarak bayilerinize sattırdığınız ürünler için sabit bir fiyat belirlemiyormusunuz, eğer tki olarak siz belirlediyseniz 40 tl ye verdiğiniz malın 160 tl sattırmanın mantığı nedir? . yoksa sizin humas lar ana bayinize uçak kargoyla Avustralya üzerinden mi gidiyor. TKİ nin üretimini ilk duyduğumda sevinmiş , devlet kurumumuz ne kadar hayırlı bir iş yapmış diye düşünmüştüm. tabi ki hayır uzun sürmedi galiba , para hayırlı işleri hallediyor . olan kime oluyor Türkiyen 'nin çiftçisine ,köylüsüne olan oluyor, dolayısıyla hepimize ve ülkemize oluyor. çözüm mü?, olduranlara beddua etmek,tarım üreticilerin örgütlenmesi , sorunu ülke gündemine taşımak v.b . neyse konuyu biraz dağıttım, tki den aldığım broşürde belli oranda sulandırdıktan sonra ağaç iz düşümleri 25-30 cm kazıılarak uygulanması ve sonra bolca sulanması öneriliyordu.Beni açımdan bunu uygulamak o kadar kolay olmayacağından , kendi uygulamamı yaptım ne kadar doğru oldu fikirlerinizi almak isterim. ağaç iz düşümlerine 7-8 yerden bel i 30 cm kadar saplayıp, bel i öne itince arkasında oluşan boşluktan hüması uyguladık (en büyük yardımcım oğlum oldu). sonuçlar iyi görünüyor. ikinci uygulamayı ne zaman yapmak gerekir?. sağlıcakla kalın.

Eklenen Resimler

ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön