View Single Post
Eski 08-06-2011, 04:31   #24
ozguraga
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-05-2011
Red face lütfen bilmeden yorum yapmayalım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maximus50 Mesajı Göster
mbordinc halep keçisi almadım.neden dersen ? süt pazarı yok x bi firmaya sordum 3-4 ton olursa gelir alırız diyor..
efendi bu dediğiniz heleki cengiz bey duymasın pazarımı yokmuş gözünüzü seveyim dondurma bebek mamalarının ham maddesidir keçi sütü hele ki halep keçisinin yağ oranı yüzünden fiyatıda pazarlama köy usulu 1,25 çiftlik tarifesi anlaşmalı 1,50 dir perakendede 3,50 dşr saygıdeğer isimlerini zikretmek istemiyorum bu işe girmişlerdir et sorununa kısa vadede çözüm ve sütünün kalitesi peynir ve yoğurt bilhassa kanserin önlemeninde anahtarı görüldüğünden avrupada dahil dünya çapında sükse yapmıştır çok merak ediyorum size kim dedi 3 ton olayını çakallar 1 hafta soğutuculu kazanda bekletip akıllarınca kara borsadan sütü pazarlıcaklar selam söleyin onlara benden maraşlı amcalarda duymasın adamlar taaa egeye geliyorlar kamyonla ohoooo herkes laf ebesi olmuş alırsın 5 tonluk krom kazan soğutuculu sistemle sağar orda bekletir resmi kanaldan pazarlığını eder satarsın 100 baş olsa 3 günde bir versen ortalama gayvan başı3-5 kilo arası süt veriyor sen 4 hesapla 4*100=400*3 gün 1200 kg *1,5 tl= 1800 tl yapar ok neymiş 3 ton biriktir alalım eee parası yaz tahtaya al haftaya bu işler böle yürür haftalık resmi kanaldan sözleşme yapılır gerekirse haftada 1 dökülür süt hesaplatma şimdi 4200 tl yapar haftada ya şirket çeki **** bankaya havale olur kimseylede yüz göz olmazsın senin dediğin olayı ne yazıkki cahil köylü hesabı kekleriz diyerek sölüyorlar lafla ekmek teknesi yürümez sana karşı bir tutumum yok lakin iyi hesap et iğyi düşün yerini sistemini kur 4*4 lük sonra çek besmeleni adanadan cezgin torun beyide bul uyarsa süt satımınıda ayarla gir işe yoksa zaten unut gitsin ok kolay gele

ozguraga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön