View Single Post
Eski 03-06-2011, 22:01   #1512
Badee
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ercanuyar Mesajı Göster
ben civciv dedim ama baya bi iriler sanki hormonlu gibiler çok az hareket ediyorlar yoğurt kutusuna su koymuştum bitmek üzere
Çok sıkısık yerde tutulmuslar ondan kokuyorlar gündüzleri dolanmalarını sağlar koku gidicektir zamanla.Dediğim gibi sıkısık yerde tutulmuslar koku ondan senın besledıgın yerı temız tut zamanla düzelicek onlar biraz zamana ihtiyacları var sadece.Ayrıca cok sanslısın etlikler demekki cok yiyorlarsa bu cınsı kolay bulamazsın genelde etlık derler baska bısey cıkar biraz sabırlı ol.Çok rahatsız ediyorsa bireski kovaya kullanmadıgın ılık su koy icine kokulu sabunla köpürt sonra tüylerının üstünden ve bacaklarını sil.Ama unutma bunu güneslı bir günde yap güneste kurusunlar rüzgar almayan yerde yap bu işlemi ve kuruma olayını ozaman koku zamanla kaybolucaktır.Bazı insanlar hayvanları kötü kosulda tutuyorlar onlarda o sıkısıklıkta suyu döküyorlar sonra o yerde ona basıyorlar üstlerıne sürülüyor böylece oldukları yerdekı koku üstlerine sınıyor olan bu sen kuru tut 15 gün sonrada bahceye yer yaparsın biraz tüylülerse bahcedekı yerde havalarde ıyı koku tamamen gecer.Altlarına yanlız toprak sermeyı unutma bu önemlı koku yapmasın kümesiniz toprak cok önemli kum derler coğu ama o bit pire yapar siz temiz toprak serin.kirlenen yerlerı kürekle alıp gübre olarak kullana bılırsınız altıgınız dıskının yerıne biraz baska toprak atar oranında kokmasını engellemıs olursunuz.Bir ufak not daha kirec atın topragı sermeden önce sericeğiniz yere kirecleyin.Bu arada benim tavugun ağzında cıkan ciceğe cözüm bulamadım sanırım vericem birine onu yapıcak bisey yok üzgünüm hergün ıslak ekmek yıyor baska bisey yiyemiyor.3 tane bu senenın tavugu kaldı.Annelerı idi cicek cıkan ağzında sımdı biraz iri olan kırma olan var hint kırması diyer ıkısı beyaz yumurta tavugu o kırma olan diyerlerını cok gagalıyor bazen yem yerken felan özelıkle birine annelerini kumesten ayırdıktan sonra kümesin ağası oldu resmen o varken anne hakkından gelıyordu.

Badee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön