View Single Post
Eski 25-04-2011, 22:47   #673
üretici
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cebrail- Mesajı Göster
leonardit in çözümü kolay olmuyor bunlar yeterlimidir bundan yardımcı olursanız seviniriz ben buğday ve mısır yetişdiricisiyim yaklaşık 60 kilo taban gübresi kullanıyorum mısıra üstgübre üre 50kilo kullanıyorum verim dekara 1200 1400arası alıyoruz maliyeti çokyüksek gübrelerin organik kullandım buyıl sonuça bakacaz buyıl
merhaba sayın çiftçi.şunu unutmamak gerekir ki mısır diğer bitkiler den daha çok azot ve gübre ihtiyacı duyar.sadece organik gübreler le bunu karşılayamazsınız.büyük bir yanılgıya düşmeyiniz.mısır bitkisine ne kadar çok azot verirseniz o kadar iyi dane de tonaj alırsınız ve ****** çinko.organik ürünler de azot ve fosfor yoktur.(büyük baş ve tavuk gübresi hariç)zaten bu gübrelere azot ve fosfor katılırsa organik olmaz.organik gübrenin size fayda sı ise şöyledir ki:toprağa attığınız azot fosfor potasyum gibi makro elementlerin yanı sıra demir çinko mangan magnezyum bor gibi mikro elementler ile birlikte bitkinin alımını en üst seviyeye çıkartır.
organik gübreler ayrıca toprağı kabartır;havalandırır:tuzluluğu düşürürrganik madde miktarını yükseltir:çoraklaşmayı önler.

üretici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön