View Single Post
Eski 14-03-2011, 19:53   #250
Kafkas57
Ağaçsever

Kafkas57's Avatar

Giriş Tarihi: 01-07-2009
Çok güzel bir çalışma olmuş.Tipik karadeniz zekası işin içine girince çözülemeyecek sorun yok) Merhuma Allah tan rahmet diliyorum

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi garlangufa Mesajı Göster
İyi günler arkadaşlar.
Forum kuralları gereği kendimi tanıtma işini bu akşam yapacağım. Bazı arkadaşlar Forumdaki takma adım "garlangufa" yı merak etmişler. Karadeniz yaylalarında çok sık görülen, çok sevimli bir köstebek türüne "Garlangufa" diyorlar. Fotograflarını da bu akşam eklemeye çalışırım.

Uzun süredir sessiz sedasız Agaclar.Net i takip ediyorum. İlginç bulduğum ve iPhone ile fotograflarını çektiğim (bu nedenle çok kaliteli değil) Çilek ağacı fotograflarını sizlerle paylaşmak istedim.
Geçen hafta bir aile büyüğümüzün Vefatı nedeniyle memleketim Trabzon'a gitmiştim (Annem ineklerinden ayrılamadığı için babamla birlikte köyde yaşıyorlar). Bu vefat tan 1 hafta öncede köyümüzün eski muhtari değerli Salih Atasoy abimizi kaybetmiştik. Evi, köydeki evimize 150 m kadar yakındı (karadenizde bu yakınlık yanyana sayılır). Fırsat bulduğum bir anda evine, eşine ve çocuklarına taziye dileklerimi iletmeye gittim. Daha bahcenin kapısından girer girmez aşağıda fotografları olan Çilek ağaçlarını gördüm ve fotografladım. Durum gereği nasıl sulandığı, beslendiği, ne çileği olduğu gibi soruları soramadım. Gördüğüm kadarı ile toprak kullanılmıştı ve 1 Mart 2011 günü havalar çok sıcak olmamasına rağmen meyve vardı üzerlerinde. 20 cm ye yakın borunun ortasından da çapı 5cm lik bir boru geçirmişti Salih abimiz. Eşi bu çilek ağacından çok çilek yediklerini söyledi. Bahceye şöyle bir göz atınca Kivi den muşmulaya kadar birçok meyve ağacının damla sulama tertibatı olduğunu farkettim. Meğer burnumuzun dibinde Salih abi neler yapıyormuş...
Huzur içinde yat Salih abi...senin bıraktığın yerden ben devam edeceğim o köyde...emekli olunca

Kafkas57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön