View Single Post
Eski 31-01-2011, 01:53   #56
Arnavut
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Sayın arkadaşlar;

Ben 6 çeşit bıldırcın besliyorum fakat bıldırcın beslenmesi hakkındaki yazıları okuyunca ne beslediğimi bende şaşırdım

Bıldırcınlar kültür hayvanı olarak neredeyse en gözde hayvanlardandır.Aslında bakımları zannedildiği kadar kolay değildir sadece yumurta alayım diyorsanız, Önüne toz ya da granür yumurta yemini koyun, Suları devamlı önlerinde olsun, Barındıkları yer sıcak olsun ve (Çoğu kaynakta farklı fakat) 8-10 saat ışıklandırma olduğu takdirde hergün (Tüy dönemi hariç) muntazam yumurta alırsınız. Fakat bu hayvanları muhtaç oldukları gereksinimlerden eksik bırakmamak gerekli. Mesela haftada birkaç gün taze yeşillik, Haftada bir gün bir kap içinde kum (Banyo amaçlı), Önlerinde devamlı güvercin pastası denilen mineral taşları, Belirli aralıklarda sularına vitamin vermek (Yumurtaları kuluçka için kullanacaksanız döl verimini arttırmada E-Vitse isimli vitamini öneririm) v.s. şeklinde sıralayabiliriz.Tabii ki yazdıklarımın çoğunu amatör olarak besleyeceğimizi baz alarak yazdım.Herkese bol yumutalar..

Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön