View Single Post
Eski 30-01-2011, 00:04   #15
msgurkan
Ağaç Dostu

msgurkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi öZNe Mesajı Göster
Tekin Bey, anlayamadığınızı belirttiğiniz konuya örneklerle açıklık getirmek istiyorum. Bonsai konusunda bir üye bir fidanı fotoğraflıyor ve akıl danışıyor , fikir istiyor. Birileri çıkıp o fidan çok genç , çok zayıf / ince siz bu fidanı bahçeye / toprağa dikip unutun bu arada başka bir fidan alıp onunla çalışın yorumunu şak diye yapıştırıyor. Heves eden üyenin hevesi kursağında kaldığı gibi bonsaiden soğuduğunu görüyorum. Zira bir daha konu açmıyor , başka bir fidan alıp fotoğraflamıyor. Fakat ne gariptir ki eğitmen edasıyla yorum yapan bir üye benzer özellikteki fidanını sığ bir saksıda telleyip şekil verdiğinde kimsenin eleştirel sesi çıkmadığı gibi alkışlandığını da görebiliyorum. Bu çelişkiye şahit olunca da ister istemez yargılara varıyorum.

Yukarıda bahsettiğim çelişki ortadan kalkmadığı sürece bonsai ülkemizde gelişemez , yayılamaz.
öZNe neyin doğru, neyin yanlış olduğunu çok iyi anlamışsınız işte.

Kendi uygulamalarımızda bu konuya yeterli özeni gösetermediğimizi varsaysak bile, size doğrusunu öneriyoruz. zaman kaybetmenizi istemiyoruz.

En önemlisi çelişkilere alışın ve kendi süzgecinizden geçirerek duğruyu kendiniz bulun.

msgurkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön