View Single Post
Eski 25-11-2010, 13:58   #1
MSaygin
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Evde kurduğum 3 akvaryum

Merhaba,

Forumdan uzak kaldığım geçen dönemde akvaryumlara ilgi duydum, bol bol okuyup bitkili bir akvaryum kurdum eve.Bu ilk akvaryumu kurarken yeni okuduklarımdan heveslenip 2 ayrı akvaryum daha kurdum.

Ana akvaryum için forumlarda gördüğüm, strofor ve derz dolgusu kullanılarak yapılan yapay kaya dekorlarından yaptım bir tane;

Name:  fon1.jpg
Views: 9789
Size:  62.9 KB
Name:  fon2.jpg
Views: 6990
Size:  59.0 KB

Bu fonların avantajı filtrenin giriş çıkış borularını içine gizleyebilmeniz;
Name:  fon4.jpg
Views: 6667
Size:  61.5 KB

Sonra bu fonu akvaryuma silikonla iyice yapıştırdım;
Name:  fon5.jpg
Views: 8207
Size:  63.4 KB

Akvaryumları düşük donanımlı ve yüksek donanımlı olarak ikiye ayırmak mümkün.Düşük donanımlıda suya CO2 takviyesi yapılmıyor, ışık şiddeti buna göre düşük tutuluyor ve ya hiç ya da çok az gübre takviyesi yapılıyor sudaki bitkiler için.Ben bu şekilde bir akvaryum kurdum ve buna uygun bitkiler seçtim.

Ne yazık ki daha ilk haftadan 34 derece üzerine çıkan Adana suyu tüm bitkilerimi mahvetti ve büyük bir ders alarak bir su soğutucu sipariş ettim akvaryum için.Bitkilerimi yeniledim ve zamanla da balıkları ekledim.Balıkları lepistes, balon moli, plati gibi canlı doğuran türlerden seçtim ki kızlarım üremelerini, yavrularını da takip edebilsin.Şimdiden bir çok kez doğum oldu akvaryumda.

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön