View Single Post
Eski 09-11-2010, 11:19   #1251
ramazan05
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-11-2010
öncelikle herkese selamlarımı sunarım.siteye yeni kayıt oldum.
abilerim kardeşlerim bende bir ceviz sevdalısıyım.cevizci 33 hakkında ve noyan yıldıran bey hakkında burda bazı yazıları okudum ve başımdan geçenleri anlatmak istedim.ceviz için neredeyse iki yıldır ha o cins ha bu cins diye araştırmalar yapıp duruyorum kendi çapımda.birsürü mühendis abi ve işin uzmanıyım diyen arkadaşlarla görüştüm gerek yüz yüze gerek telde.ayrıca bizim burada tarım ilçe müdürlüğü il müdürlüğü, il ağaçlandırma müdürlüğü de dahil olmak üzere hepsi ile görüştüm şimdi diyeceğim o ki günün birinde bu CEVİZCİ 33 sitesini buldum netten tel açtım ama telesekretere konuştum yaklaşık 4-5 gün sonra bana dönüş yapıldı arayan cevizci 33 sitesinden noyan yıldıran bey di. kendisi ile görüştüm,bakınız çok samimiyim ki noyan beyin bana vermiş olduğu bilgiyi kimse vermedi. çoğu konuştuğum kişiler ilk önce yetiştirği cinsden yola çıktı şöyle fidanımız var şöyle allı şöyle ballı diye anlattılar bana. noyan beyle ilk konuşmamda bana sorduğu ilk sorular;toprak tahlili yaptırdınmı? yaptırdım dediğimde ilk önce rapordaki değerleri okumamı söyledi, okudum daha sonra tmm deyip şu soruları yöneltti. ilçenizin soğuklama saat süresini biliyormusun ? yükseliği nedir ? en fazla kaç derece soğuk görmüştür ? geç soğuklarda sıcaklık en fazla kaç derece düşmüştür ? bu soruları bana sordu bende bunları tam bilemediğim için öyle bi ön görüşme yaptık tamam deyip kapattım teli.daha sonra burda meteorolojide çalışan bi abimden bilgi edindim üç gün kadar sonra tekrar aradım kendisini ve bilgileri aktardım ama aradığımda şaşırdım niyemi çünki benim bulunduğum ilçenin bütün bilgilerini kendisi edinmişti.bana enterasan geldi ogün ki konuşmamızdan sonra araştırma yapmış, ben daha durumdan bahsetmeden benim ilçemin soğuklama saat sürelerini yazın gördüğü en düşük sıcaklığı yüksekliği hava şartlarını hepsini kendisi bilgi edinmiş şaşırdım.işte o ikinci konuşmamızda daha detaylı bilgiler verdi bana.bende bu bu iş için içinde bulunduğum karamsarlıkları ve sıkıntıları anlattım kendisine bizim buralar küçük yerler böyle bilir kişi bulması sıkıntılı net bi bilgiyi hiçbiyerden edinemediğimi anlattım kendisi de benim bu durumdaki çıkmazımı anlayınca bana ne dedi biliyormusunuz fidanı benden al **** alma önemli değil gelip senin arazini ve yapısını inceliycem ve yerinde görücem rahat ol dedi inanamadım,onbeş gün kadar sonra tel açtı geliş tarihini söyledi bana çünki benim için çok önemliydi arazinin yerinde görülmesi.mersin nereee amasya nere ve nasip kısmet olur ise iki gün sonra burada olacak kendisi.buradan kastamonuya geçeceğini söyldi.bakalım dört gözle bekliyorum kendisini.durum bundan ibarettir hepinize saygılar sevgiler abilerim kardeşlerim. ismim ramazan AMASYA / MERZİFON

Düzenleyen ramazan05 : 09-11-2010 saat 14:28
ramazan05 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön