View Single Post
Eski 13-09-2010, 20:35   #36
bahtiyar02
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nrş Mesajı Göster
Sayın Bahtiyar Bey cevabınız için teşekkürler. Evet benim de düşüncem yaklaşık sizinle aynı. Benim en çok korktuğum işim dolayısıyla vakit ayırmada yaşayabileceğim zorluk. Ama bunun da elbet üstesinden gelebiliriz . Tropik ve subtropik meyveler benim de ilgili çekiyor. Özellikle tadı çok övülen feijoa (kaymak ağacı ) tabi ben tadını daha bilmiyorum ama denildiği gibi güzelse bunu düşünebilirim.
Bir yerden bulup tadına bakacağım ne de olsa kendi yemiyeceğim birşeyi yetiştirmek mantıklı değil
Sevgili dostum kaymak ağacı meyvesini bir dostum göndermiş ve tadına bakmıştım.Gerçektende güzel bir meyve.Bu ağaçtan iki fidan 3 yıl önce Sevgili hocam Yusuf USTAOĞLU'dan almıştım.40-50cm civarındaydı.Geçen yıl tarlamdaki bahçeme diktim. Fidanların boyları 1,5- 2 metre çiçek açtılar ancak meyve tam olgunlaşmadan döküldü.Umarım önümüzdeki yıl meyvelerini yemek nasip olur. Benim yapmaya çalıştığım zoru başarmak.Kolayı zaten herkes yapabilir. Sizlerinde başarılı olacağınıza ben canı gönülden inanıyorum.
Saygılar

Eklenen Resimler

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön