View Single Post
Eski 27-06-2010, 21:37   #56
Güler
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Ben de daha evvel yazdığım gibi sergiye bugün gittim. Gidişimiz de bayağı kalabalıktı.
Ben, eşim, küçük torunum, selenn ve oğlu, selen'in kuzeni ve sitemiz üyelerinden Zeynep ve eşi.
Kapıdan girince bizi karşılayan Tekin Bey oldu. Daha sonra tourkana ve bonsaisan'ı gördük. Jeomeo ile tanıştık.

Arkadaşlarımız inanılmaz güzellikte eserler sergiliyorlar. Eminim ki büyük uğraş ve emek harcamışlar. Ben bonsai konusunda pek bilgili değilimdir ama gördüklerimde çok emek olduğunu hissettim. Oğuz da hayran kaldı hatta bir ara bana " sen bahçeyle uğraşmayı bırak da bonsai ile ilgilen" dedi.

Herşey çok güzeldi, bir ufak hususu yazmadan geçemeyeceğim. İsterdim ki her bitkinin saksı kenarında bitkinin adı, kaç yaşında olduğu, ne kadar zamanda hazırlandığı hakkında ufak notlar olsaydı da bizler bitki başlarında durdukça " tourkana veya tekin bey bunun adı ne, kaç yıllık bir bitki, nasıl bir çalışma" diye sormak zorunda kalmasaydık. (Bazı ağaçlarda bu notlar vardı)

Sergiyi göremeyenler büyük şey kaçırdılar. Umarım arkadaşlarımız bu çalışmalarına ilaveler yaparak tekrar bu güzelliklerle bizi buluştururlar.

Emeği geçen dostları tebrik eder, teşekkür ederim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön