View Single Post
Eski 06-05-2010, 17:19   #26
alpturan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-04-2010
Benim burada bahsettiğim çalışma hobi amaçlı seradır. Sizinkini herhangibir serayla kıyaslamıyorum kıyaslayamamda. Yalnız şu kadarını söyleyebilirim ister dikkate alın ister almayın. Birbirine kaynaklamak istediğiniz herhangibir 2 çelik elemandan ince olanın kalınlığı en az 5 mm , eğer sizin çalışmanızdaki gibi kutu veya boru kesit profil ise en az 3 mm olmalıdır. Bu mühendislik hobi amaçlı yapıda gerekmez diyorsanız sebebinide açıklayabilirim. Kaynaklı birleşimlerde güvenli ve yeterli yük aktarımının sağlanabilmesi için "kaynak kalınlığının en az 3mm olması gerekir". Güvenlikten bahsediyorum çok uç mühendislikten değil. Gerçekten ekonomik bir çalışma yapmışsınız. Önceki mesajlarımdada belirttiğim gibi yeterli güvenliği sağlamadıktan sonra 500 liraya bile mal etsek zarar etme riski olmuyormu.6 ayda yetiştirdiğiniz şeyi riske ediyorsunuz sonuçta..Burada mühendislikten bahsetsemde sanıyorum faydası olmaz.Herkese hitap edebilecek çözümler peşindeyiz. Eğer yaptığım çalışmayı profesyonel sera olarak görüyorsanız inanın öyle değil çünkü profesyonel olanınıda yaptım aradaki farkı biliyorum.120 sayfadan fazla hesap raporu duruyor hala.

alpturan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön