View Single Post
Eski 29-03-2010, 18:20   #28
zulu
Yeni Üye

zulu's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster

10-15 gün besin ( besin ve gübre aynı anlamda kullanılıyor) vermek için çok sık bir aralık, arayı genişletin, bu sıklık tuz etkisi yapar ve yaprak kenarlarını bozar, lekeler oluşur, bir diğer olası neden aşırı klorlu florlu ve kireçli sular. Suyu vermeden önce bir gece dinlendirin, mümkünse iyi su kullanın.

Yaprakları aşırı nemlendirmeyin.

İki sulama arası tamamen kurumaya izin vermeyin.

En kötü olasılık bu bir hastalık olabilir, bunun için tedbiren oksijenli su solüsyonu tarifimizi bulup kulanın, 1 hafta sonra aspirinli su tarifini kullanın, bu arada evde varsa b vitamini de uygulayın.

Çok naziksiniz teşekkür ederim.

Büyük ihtimalle dediğiniz 2. seçenek kurumaya sebep olan. Musluk suyu kullanıyordum. Bundan sonrasında suya dikkat edeceğim. Peki kuruma olan yaprakları kesip alayım mı? Onlar için ne yapabilirim?

Bir de yaprakları aşırı nemlendirmeyin dediğinize göre arada nemlendirmem gerektiğini anladım. Ben hiç yapmıyordum!

Bir de sıvı besin kış boyu 2 - 3 kere vermişimdir. 15 gün dediğim sulama sürem. Sulama için de mi kısa bir aralık? Mesela toprak kuruyup saksıdan ayrılır ya üst taraftan bu "sulama için çok geç oldu" anlamına mı gelir?

zulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön