View Single Post
Eski 06-03-2010, 21:58   #29
Arnavut
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Sayın Delimus;

Görüşlerin için teşekkürler severek yapılan herşey insana güzel duygular tattırıyor.Güvercin hobiside öyle benim için.Şuan itibarı ile 200 adet güvercin besliyorum bunların büyük bölümüde ırk güvercinler.Sanıyorumki Adana yöresinde ikamet ediyorsunuz.Posta güvercininden ziyade sizin yörenin "Adana Postaları" var şu tavuk gibi iri olanlar Bence hem kendi yörenizin kuşunu beslemiş olursunuz hemde ırk devamlılığına katkıda bulunmuş olursunuz.Bir arkadaşım geçenlerde bir çift getirdi bu ırktan bana sizin ordan sağolsun.Kuşlarımın resimlerinide vakit buldukça ekleyeceğim bu konudada hertürlü yardıma açığım.
Gelelilim sizin kuluçka olayınıza, İlk önce bilmenizi isterimki gerçekten bende çok üzüldüm fakat resimlerinizi gördüğümde sonucun böyle olacağı belli gibi görünüyordu...
Çünkü makinanızda sıcaklık değeri 27.2 derece görünüyor.Bu sıcaklık değeri bir ihtimal embriyonun oluşumunu tetiklesede (Tam anlamıyla oluşumdan bahsetmiyorum) çıkım için kesinlikle yetersiz.Şayet civcivleriniz çıkmış olsa bile %90 oranında sakatlıkları olacağından eminim.Önceki mesajlarda belirttiğim gibi sıcaklığı her halükarda 37.5 derecede sabitlememiz gerekiyor.Nem ve sıcaklık uygun olduktan sonra gerisi teferruat Sizinde belirttiğiniz gibi bırakın bidondu elektrikli bahtaniyede bile civciv çıkartıldığını duyuyoruz.Fakat burada amaç en az maliyetle en yüksek verimi almaksa bilgi alışverişinde bulunmaktan kaçınmamamız gerektiğini düşünüyorum.Ben şu resimde gördüğünüz makina ile taze ve döllü yumurtalarla %85 verim aldım ki bu süper bence.Sizinde en kısa zamanda hataları düzeltip verimli bir dönem geçireceğinize inanıyorum.Elektrik kesintilerindede ben 1,5-2 saate kadar bir sıkıntı olduğunu görmedim.Jeneratörü şuan edinemiyorsanız en güzeli bir araba aküsünü inverter yardımıyla devreye bağlayıp kesintilerde kullanmanız olacaktır.Bir acil durum lambası olarakta düşünülebilir haricen daha da komplike biçimde yapılırsa (Bir programlayıcı devre sayesinde) elekrtik kesildiğinde otomatik devreye girebilir.

Sayın memet;

Sizin değerli katkılarınıza sabırsızlıkla bekliyoruz,İzmire selamlar.
Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön