View Single Post
Eski 14-02-2010, 09:16   #411
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Epsody'nin sevinci Tam değil.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Bugün itibariyle, leonardit ile birlikte ponza taşının ağaçlara uygulaması bitmiş durumda. Sanırım bu duruma en çok Epsody sevinecek
Üreticinin tavsiyesi ile, ağaçların yaşı ile orantılı olarak, çinko sülfat ve kükürtü birlikte uyguladık.
Ayrıca okuduğum kaynaklara göre tek başına leonardit etkili olmadığı için Biofarm organik gübreyi de ekledik.
Daha sonra gelişmeleri birlikte izlemek açısından, yarın başarabilirsem bir kaç tane fotoğraf eklerim.
Arkadaşım acemi_caylak; şunu peşinen söylemeliyimki, sevincim tam değil bu kadar tartışmalardan sonra leonardit konusunda davranan bir tek senin olman, yeterli bir sonuç değil bence, tartışmalarımızda ne benim nede diğer başlıklarda leonarditle beraber ponza taşını öneren olmadığı halde siz rastgele bir alış veriş pazarlığı içine bir ponza takviyesi ile leonardit işini bağladınız.

Ben leonardit uygulamalarında zeolit veya klinoptilolitin beraber kullanımını önermiştim bunu aklı başında dünya alem bilmektedir, bilmelisinizki klinoptilolit bir gübre katkısı olma özelliği olan tek aktif mineral, sizin bu düşüncelerinizin kaynağını bilmek isterdim, genede topraklar adına hayırlı olmasını ve emeğinin karşılığını bul ürün almanı dilerim, sevgiyle kalınız.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön