Konu: Aşılama
View Single Post
Eski 15-01-2010, 14:26   #464
triple
Ağaç Dostu

triple's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Arkadaşlar!
Aşı Konusunda Destek ve yardımlarınıza ihtiyacım var!!!
istanbuldaki lojmanımıza ait bahçede (Lojman Alanı: Bahçelievler, Yenibosna Mevkiinde)
1 - 2 Adet yabani portakal ( Turunç olmadığı kesin ) Sanırım çekirdekten yetiştirilmiş olsa gerek,
2- 4 adet şeftali(Agaclardan biri hic meyve vermiyor sadece cicek aciyor ama açtıgı zaman dal filan görmek imkansız. O kadar cok fazla çiçekli ve çiçekleri katmerli pembe diğerleri ise acik renkli solgun meyveler veriyor)
3- 5 adet Erik (Ağaçlardan biri can erik ama asiri kalın kabuklu bir tür. Diğerleri dağ eriği sanirsam yenecek gibi degil cok sert, ancak Ağustos sonu gibi kızarmaya bşslıyor ve kızarmadan tadıldığında sert ve cok aşırı Ekşi sanirim dağ eriği)
4-8 adet Yenidünya-Malta Eriği(Agaclardan sadece 2 si meyveleri yenecek lezzette diğerleri meyve veiryor ama su gibi hiç tad yok lezzet ve kokuda yok)
5-4 adet Kaysı (Agaclardan biri sadece katmerli bolca çiçek aciyor diger 3 ise minik minik meyveleri oluyor ama tadsız)
6- 2 Adet Beyaz Dut(Kalitesiz; cok kalınca tatlanmıyor mor ve küçük meyveleri oluyor)
7-3 adet İncir (Hic meyva olusmuyor sadece yaprak)
8-4 adet Nar Sanırım sus narı olsa gerek bolca çiçek açiyor ama meyve oluşumu yok.
Arkadaşlar yukarıdaki agacları aşılamak istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır? hem aşı yapabilecek olan biri hemde uygun aşı kalemi - gözü konusnda ve ne zman aşı yapmam gerek bunlara ? Yanlız istanbulda yasadiğimizi ve şehir içinde oldugumuzu düşunerek cevap yazalım. Şu aralar yumuşak gidiyor diye tüm ağaçların tomurcukları şişmiş durumda.
Acilen, gerek aşı konusnda yardım edebilecek( ben yardım ederim diyen arkadaşlardan) gerekse ben aşı için gerek çelik gerekse göz gönderebilirim elimde çok güzel türler mevcut diyen ler cevap yazarlarsa minnettar kalacam. saygılarımla
Not Ağaçların Tümü 7- 8 yasını aşmış durumda.

Düzenleyen triple : 15-01-2010 saat 14:32 Neden: harf hataları düzeltmesi
triple Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön