View Single Post
Eski 10-01-2010, 22:10   #133
akinselcuk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sadocan Mesajı Göster
Akinselçuk bey Envor bey ve tabiat bey
..................bir gider tablosu gerekli ................ kurduğunuz sistemin maaliyeti hakkında geniş bilgi verirseniz memnun olurum şimdilik esen kalın,
Birincisi Tabiat bir hanım.

İkincisi ticari amaçla sıfırdan bir sistem kuran pek yok. Bir kısmı hobi bir kısmı zaten elde var olan imkanlara yeni eklemelerle yapılan bir yetiştiricilik söz konusu.

Orta boy bir sistemi sera hariç sıfırdan malzeme alıp kuran marul üreten Tabiat hanım var. O da detaylı bir maliyet listesi verdi zaten.

Benimki tamamen hobi ve kurala kaideye pek uymayan, mümkün olduğunca sıradışı düzenekler, keşfetmek , oyun oynamak için olduklarından ticarete zemin olamazlar.

Envor bey bu işi tamamen duygusal yaptığından burada zaten bir çok konuda var olan detayları tekrarlayacağını sanmam.

Sayın Sadocan internet ortamında bulup bulabileceğiniz en detaylı bilginin şu anda tam içindesiniz.

Marul ticaretinin bu şekilde sizi tatmin edip etmeyeceğini kendi başınıza analiz etmelisiniz.

Mesela ben ettim. Benim şartlarımda uygun değil sonucunu çıkarttım. Ama bu işi yapmaya vakti olan birinin uygun sonucunu çıkarması gerekir diye düşünüyorum. Üretim ve pazarlama olarak tarlaya göre çok farklı sonuçları var zira . . .

Diyelim ki analiz ettiniz ve yapmaya karar verdiniz işte o aşamada örneğin Envor bey gibi birine gider profesyonel yardım alabilirsiniz.

Saygılar . . .

akinselcuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön