View Single Post
Eski 19-12-2009, 23:32   #64
Sevilay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Aslında toplantı öncesi Jilber hoca ve ben oldukça heyecanlı anlar da yaşadık.

Toplantı saat 13.00 deydi ama, biz Jilber hoca ile konuşup, ön hazırlıklar için erken gitmeye karar vermiştik.

12.00 gibi orada olacaktık ama Jilber hoca 11.30 gibi gitmiş ve ben otobüsteyken beni aradı.
"Sevilay ben buraya geldim, ama görevli burada bu gün toplantı olmadığını söylüyor" dedi.

Geçen seferden bildiğim için;
"Heh, önemli değil, onlar mantar toplantısı diye bilmezler, siz stratejik planlama müdürlüğünün toplantısı var deyin" dedim.

Az sonra Jilber hoca tekrar arayıp; " hayır onun da toplantısı yok görünüyor buranın programında, ben de gideyim mi?" falan diyince, otobüste kalp krizi geçiriyorum sandım.

"sakın bir yere kımıldamayın, ben Kemal beyi arıyorum"dedim. Arayıp durumu bildirdim. Kemal bey de evden çıkmak üzereydi.

Salona gittiğimde, yoğun bir telefon trafiği yaşanıyordu, bir yerlerden bir telefonlar geldi, anında on kişi falan peydah oldu.

Bir yandan çay kahve makinaları çalışmaya başladı, projeksiyon aleti, perde ve herkesin önüne tek tek mikrofon falan kondu.

Ciddi ciddi konferans salonu hazırlıyorlar yani.
Jilber hoca, o kişi başına düşen mikrofonları kaldırttı gerek yok diye.

Hemen klimalar çalıştı, salon sıcacık oldu.
Karınca gibi çalışıp, salonu hazır getirdi o bir dolu insan.

Kemal bey bir arkadaşını daha getirdi toplantıya.

Sağlık ve sosyal hizmetler daire başkanlığı özürlüler müdürü Bekir Köksal.

Jilber hoca ile tanıştırdı.

Jilber hoca, engelliler için de eğitim programı olduğunu söyledi. Zihinsel ve görme engelliler de dahil.

Kemal ve Bekir bey çok memnun kaldılar.
Jilber hoca, özürlüler için hazırlanacak tüm eğitim programlarına koşulsuz destek vereceğini söyledi.

Toplantı sonrası ilk mesajımda bahsettiğim gibi, tabii ağaçlar.net ile beraber.

Sonuç olarak, büyükşehir belediyesi özürlülerin araçlarına, ulaşımlarına kadar sağlayacak. ağaçlar.net ve Jilber hoca da bu programı hazırlayacak ve sonbaharda engellilerle beraber bir mantar saha eğitimi olacak.

Ayrıca Bekir bey de, kendilerine ait 20 kadar salonu ağaçlar.net e toplantı ve eğitim amaçlı verebileceklerini söyledi.

Hatta Kemal bey ağaçlar.net toplantıları için bundan böyle daha büyük salon ayarlamak gerektiğini, sitenin eğitim programlarının duyurusunu bundan böyle belediyede de duyurmak istediğini söyledi.

600 kişilik salonlardan bahsediyoruz yani.

Çok duygusalsın diye gülmezseniz, bir şey paylaşmak istiyorum;

Yukarıdaki satırları yazarken, ağaçlar.net üyesi olmanın verdiği gururdan gözlerim yaşardı.

Çünkü;

Alıntı:
Aslında biz, koocaman, inanılmaz havası ve karizması olan bir siteyiz bence.
Demiştim bir keresinde.

Bunu bu gün ben demedim, aynı cümleyi belki azıcık farklı kelimelerle Kemal bey dedi.

Şöyle bir cümleydi hatırladığım kadarıyla;

"Öyle bir sitesiniz ki, ağaçlar.net dediğinizde olay bitiyor değil mi?"

Bunlar az heyecanlar değil gerçekten.

Sitemizin ve değerli Jilber hocanın gönüllü paylaşımlarında desteğini esirgemeyen İstanbul büyükşehir belediyesine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön