Konu: Kayısı
View Single Post
Eski 05-12-2009, 19:31   #87
tbozkoyun79
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şahin05 Mesajı Göster
Bu işin ticaretini yapıyorum , üretiminden çok fazla anlamam , Abragoz albenisi yüksek bir meyvedir ,kurutmalık veya reçellik olarak kullanılmaz , sofralık olarak kullanılır genelde ,ve çok tatlıdır, size fikir vermesi açısından rakam vereyim isterseniz. Verdiğim rakamlar +300 -300 olarak değerlendirme yapın , İmam kaysı 600-700 , şekerpare 1100-1500, gabaşi 1300-1800 ,ığdır 1500-2500 , Abragoz 2000-4000 arası satıldı bunlar toptancı hal fiyatları , ayrıca 160 ağacın hepsini aynı cins yaparsanız hasatta hepsi aynı anda olgunlaşacağı için hasatta problem yaşarsınız , hasatı yetiştiremezsiniz , olgunlaşma dönemleri evre evre olan kaysıları dikerseniz daha mantıklı , benim bildiğim en geç abragoz olgunlaşıyor , çünkü ilk önce imam kaysı çıkıyor sora sırayla gidiyor.
Abragoz ve gabaşi bu fiyatta alıcı buluyorsa çok süper.Yalnız internette bu iki fidanla ilğili hiç bir bilği yok bu fidanlardan satanda yok.Bu sorunu nasıl çözebilirim bilemiyorum.Bu Konu hakkında diğer arkadaşların yorumları nedir acaba.Çok tekkürler.SAygılar..TARIK

tbozkoyun79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön