View Single Post
Eski 11-10-2009, 00:14   #47
ahmet salih
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Sn; Orijin konuyla ilgili yazıları sırasıyla kopyalıyorum.[QUOTE]
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi isolet Mesajı Göster
Çam ağacı ama üzerinde kırmızı meyveler gibi bişeler var. İçi çıkartılmış yeşil zeytini düşünün öle meyveleri ama kırmızı. Çok ilginç bir çam türü.

Sayın isolet;
O bir Porsuk Ağacı.
Meyveleri yenebiliyor.benim cevabım
Alıntı:
Sn;isolet yapraklarının ve tam olmamış meyvelerinin zehirli olduğunu biliyorum, Konuya netlik getirilmeden kimsenin yemesini tavsiye etmem, bilhassa , Çocukların
cevabınız
Alıntı:
Porsuk meyveleri zehirli değildir! Yapraklarının zehirli olduğu da, iddia edilir..
--------------------------------------------------------------------------------
Sn;Orijin konuyu buraya taşıdığınız için teşekkür ederim.Ben yapraklarının ciddi zehir içerdiğini ve az miktarda yenmesinin bile ölümcül olabileceğini ve olmamış meyvelerinin de zehirli olabileceğini hatırladığım için, bir uyarıda bulunma ihtiyacı hissettim.Siz hala benim olmamış meyvelerin zehirli olduğunu iddia ettiğimi yazabiliyorsunuz.(ben yazımı bir kaç kez okudum,herhangi bir kesin yargı veya iddia anlamı çıkaramadım) amacım böyle ölümcül olabilecek bir konuda yanlış anlamaları önlemek ,bilgilerimizi paylaşarak doğruyu bulmaktır.istemiyerek de olsa,Sizi kırdıysam özür dilerim.En azından ben bilmiyordum,Sn;Bari'den çekirdeklerininde zehirli olduğunu öğrendik.

ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön