View Single Post
Eski 29-09-2009, 10:49   #36
thomasina
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
''ama iş kedi köpeğe gelince bunlar zavallı yaratıklar öksüzler ana yok baba yok sözleri ile duygu sömürüsü türünden laf ebeliği ile taraflı tutumda olmamalı.''

Laf ebeliği sıfatı üstümde kaldı sanırım. Kaldı ki tarla fareleri ile ilgili dehşet verici bir yok etme planı önerdiğimi okudunuz mu? Diğer hayvanlarla ilgili yazdığım mesajları okursanız çok kolaylıkla sıfatlandırma yapamayacağınızı düşünüyorum. Bizim evde fare canlı yakalanır ve eve uzak bir tarlaya babam tarafından bırakılırdı. Şu anda koca bir saksı çiçeğimi yiyip bitiren iki tırtıl, kavanozumda verdiğim yapraklarla doğanın onlara verdiği yaşam süresince yaşamaya çalışıyorlar. Kimyasal ilaçlardan uzak durmaya çalıştığımı, uzun süre et yemediğimi ve sonradan da tıbbi zorunluluktan dolayı yemeye başladığımı ve hala masamın baş tacı olanın etler olmadığını anlatsam burası sayfalarca mesajımla dolar. Özellikle kedi-köpek konusunun bu sayfanın konusu olmadığını ve tarla fareleriyle birlikte yaşamaktan hoşlanmayan insanların neler yaptığını öğrenmeye çalışırken bu konuya girmek zorunda kaldım, bilmem farkedebildiniz mi? İleride şehir dışında bir köy evinde yaşamak istiyorum ama o zaman da farelerle mücadelem diğer hayvanlara duyduğum saygıdan farklı bir boyutta olmayacak. Fareler de ölsün istemiyorum, yılanlar da, tırtıllar da ve diğer bütün hayvanlar da, kedi köpek de öyle. Bu kadar masum ve hatta ütopik bir dünyam olsun istiyorum. Eğer bir rahatsızlığım varsa da bunun çaresini de doğanın, onlardan farklı olmayan bir bireyi olarak centilmence hareket edeceğim. Lütfen, yaftalarken ve hüküm verirken biraz daha fazla düşünelim olur mu?
Sevgiler...

thomasina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön