View Single Post
Eski 25-09-2009, 23:49   #35
ahmet salih
Ağaç Dostu

ahmet salih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
sn;zeyna ve minnos zeyna'yla yaşam nasıl gidiyor? malesef ,Sn;pozitifköpek'in söyledikleri büyük ölçüde doğru.kangalların koruma içğüdüleri inanılmaz gelişmiştir.(özellikle her türden yavru hayvan ve insanlara) bu mükemmel özellikleri bile sizin kontrolünüzde olmıyan kalabalık ortamlarda ciddi tehlikeler doğurabilir.yaşadığım bir örneği aktarayım,eşimin çınar'ın daha önce hiç görmediği bir arkadaşı bize gelmişti 10 aylık oğlumu kucağına alarak yanlız başına bahçeye çıkmış ,( çınarın kafesinde olmasına güvenerek,kafesi 15 metrekare ve yaklaşık 2 metre yüksekliğinde çelik telle çevrili) ben çınarın ortalığı yıkmasını duyarak bir dakika içinde dışarı çıktığımda, çınar'ın bir kaç çelik teli parçaladığını ve nerdeyse 2 metreyi bulan telin üstünden atlayabileceğini gördüm oğlumu eşim kucağına aldığı anda herşey bitmişti çınar bir anda sakinleşti.biz kural olarak eve çınarın iyi tanımadığı biri gelecekse çınarı kafesine kapatırız,bu olayı yaşayınca ne kadar doğru yaptımızı anladık.güçlerine inanamazsınız insan güçüyle zapdetmeniz imkansızdır.sn pozitifköpeğ'in yazısında şöyle bir yanlış anlama çıkabilir,bir köpeğin saf olması saldırgan olmıyacağı anlamına gelmez.köpeklerde insanlarda tanımlanmış fizyolojik ve pisikolojik hastalıkların çok benzerlerinin tamamı görülebilir.bahsedilen riskler sadece kangallara has değildir. saf olsun veya olmasın alman kurdu,doberman gibi bütün iri köpeklerde mevcuttur.sn zeyna ve minnos 5-6 aydır baktığınız ve eminimki çok sevip emek verdiğiniz zeyna için yaptığımız yorumlar sizi üzecektir çünkü bunları yazarken benim yüreğim sızlıyor.ilk yazımdada belirtiğim gibi işiniz çok zor, ve zeyna büyüdükçe zorluklarınız ve riskleriniz artacaktır.temennim zeynayla daha mutlu yaşayabileceğiniz çok geniş bahçeli müstakil bir eve sahip olmanız.sevgiyle kalın.

ahmet salih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön