View Single Post
Eski 14-08-2009, 17:59   #31
DefneD.
Ağaç Dostu

DefneD.'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-05-2009
Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gece Mesajı Göster
Hasta (grip) olmak üzere olan bir yakınım, "mantar, mantar" diye açık araziye saldırmıştı resmen
İki gündür griple boğuşuyorum. Benim saldırdığım ise sarımsak. Vücut yönlendiriyor. Bir hoh desem karşıki dağları yıkacak durumdayım

Kola konusunu pek deşmek istemiyorum. Zira kola ve benzeri hiç bir gazlı içeceği tüketmeyen birisi olarak önyargılıyım. Hadi diyelim yetişkinler içip içmemeye kendileri karar verebilir. Ama bacak kadar çocuklarının bardak bardak bu içecekleri tüketmesine izin veren anne ve babalara çok kızıyorum.

Ne kadar istemesek de, işlenmiş ürünleri mecburen tüketiyoruz. Ben üretim-tüketim tarih aralığı kısa olanları tüketmeye çalışıyorum.

Nerede ve ne zaman okuduğumu hatırlamıyorum ama hazır gıdalar-kanser ilişkisi ile ilgi olarak bir uzman, hep aynı markaları tüketmeyin demişti. Yani A marka sütü 5 kez üst üste aldıktan sonra bir süre B ve C markalarını almayı öneriyordu. Sebebi ise ürünlerin içerikleri aynı olsa bile, işlenmemiş olarak depolama ve paketleme şartlarının da kanser riski taşıması. Bu şekilde risk azaltıla bilirmiş.

Düzenleyen DefneD. : 14-08-2009 saat 22:14
DefneD. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön