View Single Post
Eski 19-07-2009, 21:05   #83
thomasina
Ağaç Dostu

thomasina's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
Tekrar Merhaba. Aynı sorun benim evdeki 15 yaşımdaki kedimde de var. Yani dışarıdan gelen kedilere karşı son derece hassas. Tabii ki size katılıyorum, ev kedisinde kendi alanını yaratmak kaygısı hem daha fazla, üstelik yapılan kavgalarda ne yazık ki üstünlük bizimkilerde değil çoğu zaman. Ben biraz daha rahatı, benim ki kısırlaştırılmış olduğundan bir dişi kavgasına dönüşmüyor allahtan. Ama zaten yeterince hassas olan bizimkilerin bünyesi sokak kedileriyle temasta son derece riske giriyor. ne yazık ki ne kadar uğraşsak bunu fazla kontrol edemiyoruz çoğu zaman. En akıllıca olan sıklıkla doktor kontrolünde olmak. Sokak kedilerinin bağışıklık sistemleri daha güçlü olduğu için onlara fazla zarar vermeyen bazı virüs ya da mikroplar bizimkileri perişan edebiliyor. Dediğim gibi en iyisi kontrolü elden bırakmamak.
Şimdi asıl şu şişlik olayına geldiğimiz de ben başka bir şeyden bahsettim. Eğer yanlış anımsamıyorsam kedilerde virütik bir rahatsızlık vardı, çenelerinde ya da yanaklarında böyle kitlelere neden olan. Ve eğer ev kedisi değilse kendiliğinde kaşıyarak patlattıkllarını da duymuştum. Ama dediğim gibi başıma gelmediği için tam olarak şimdi size yardımcı olamıyorum. Yarın bir iki veteriner tanıdığıma da danışacağım, siz de bu arada sisinkine ulaşırsınız inşallah kuzucuğumuza yardımcı oluruz. Ben sıklıkla giriyorum siteye, yarın daha sık gireceğim sizden haber bekliyorum ve eğer bir şey de öğrenirsem hemen size ulaşacağım. İçinizi ferah tutmaya çalışın ne olur, onların bizden başka kimseleri olmayınca bizim pozitif enerjimize çok gereksinimleri var.
Tekrar geçmiş olsun diyorum, onun da patilerinden öpüyorum.

thomasina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön