View Single Post
Eski 25-06-2009, 15:34   #56
aslan_k
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2008
İşe başlamadan önce 21 nolu mesajımda belirttiğim, elektrikçinin çıkarttığı anahtar teslim fiyatı 2,250.00 TL'ye çıkmıştı.

http://www.agaclar.net/forum/showpos...9&postcount=21

Bu durumda araştırmaları yoğunlaştırarak direkleri kendim Adapazarından temin ettim, tanıdığım bir kamyoncu ile de onun dönüşüne denk getirerek köye kadar getirttim .Direkler 8-9 mt aralığında, standardı yok çünkü hepsi çeşitli yerlerden çıkma.

Daha sonra elektrikçi işlemlere başladı ve 3-4 gün içerisinde bitirdi.Ben sadece dosyadaki evraklara imza attım, anlaştığım elektrikçinin ilişkileri iyi olduğundan diğer teferruatları Elektrik Dağıtım İşletmesinde kendi halletti.

Direklari dikme, hat çekme ve pano kurma işlemleri bittikten sonra kurumdan kontrole geliyorlar ve projeye kontrol ediyorlar, bu onaydan da geçtikten sonra, dosyanın teslimi ve aboneliğin yaratılması ile işlem bitiyor.

Masrafları bilgi için listelersek (merak eden arkadaş olursa diye )

4 adet direk 320 TL
Direkleri yükleyen vinç 30 TL
Elektrikçi (Malzeme+işçilik) 900 TL
Abonelik Harcı 105 TL
Toplam 1,355 TL
Yarın Karaköy'den bir Dalgıç Pompa ve Sulama hortumu alıp Cumartesi fidanlarımı sulamaya gideceğim.
Aslında bu işlemler çok daha hızlı yapılabilirdi ama malumunuz İstanbul'da yaşayıp iş sıkıntılarına dalınca ancak halloluyor.

aslan_k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön