View Single Post
Eski 24-06-2009, 10:40   #1
babali
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-06-2009
Kavakçılık (Kavak ağacı iyi bir yatırım mıdır?)

Sayın yetkililer;
Lütfen bana en kısa sürede cevap veriniz.Ben Bursa dan arıyorum.Etrafı ormanlık olan 10 dönüm (11.000 m2) bir arazim var.Su sorunum yok arazim çok az meyilli,toprağı biraz sert ama çok kuvvetli.Daha önceleri bu arazide her türlü meyve yetişiyordu.Şu anda içinde 25-30 yıllık 7-8 adet Selvi kavak var.

Ziraatçi bir arkadaşım ceviz dikelim dedi.Zahmeti az,geliri çok olur dedi.Ben de tamam dedim.Ama hala aklım kavak ta.Ben,ekonomik kriz yaşamış bir insanım.Hala sıkıntılarım devam ediyor.Emekliliğime 5-6 sene var.Bundan 9-10 sene önce büyüklerim bana,meyve ile uğraşma,kavak dik dediler ama ben dinlemedim,vişne diktim onu da beceremedim.Şimdi Çoğu kimse yine bana, cevizle uğraşma,kavak dik diyor.Sizler ne önerirsiniz.Hangisi daha karlı olur.Çok kararsızım.

O araziye şimdiye kadar ne yaptımsa başaramadım.Artık zarar görmek istemiyorum.İyi bakılmış bir kavak en erken ne zaman kesilir.Hangi kavak cinsini dikeyim.10 dönüm araziye kaç adet kavak dikilir.7-8 senelik 1000 adet kavak bugün kü değerlerle kaç lira kazandırır.( Arazim,100 m * 100 m şeklinde)

babali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön