View Single Post
Eski 10-10-2006, 20:13   #53
fmt79
Ağaç Dostu

fmt79's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2006
Oğuz SAĞLAM, gerçekten çok teşekkür ederim. Entomoloji konusunda eğitim almış olmama rağmen nasıl böyle bir hata yaptım anlayamıyorum. Bir an böcek deyivermişim. Oysa böcek olmadığını zaten biliyorum. Elim sürçmüş galiba

Oysa böceklerin vücutları baş, gövde ve karın olmak üzere üç kısımdan oluşur. Gövdenin her bir segmentinden birer çift gerçek bacak çıkar. Yani toplam 6 bacakları vardır. Kanatlar iki çifttir. Ancak Diptera takımında ikinci çift kanatlar HALTER adı verilen denge organına dönüşmüştür. Başta bir çift antenleri vardır. vs vs vs

Bu canlı hiç böceğe benziyor mu allah aşkına

Düzeltiyorum; 5. mesajımdaki canlı Isopoda takımı, Oniscidea familyasından eklem bacaklı bir hayvandır. Arkadaş saksı toprağında unlu bit gördüm deyince, acaba bu canlı ile karıştırdı mı diye düşünmüştüm.

Bu canlılar Kesinlikle bitki zararlısı değildirler. Yosun, humus, funguslar ve ölü bitki dokuları ile beslenirler.

Bu canlıya böcek dediğim için özür diler, tekrar Oğuz SAĞLAM'a teşekkür ederim.

Bonsaisever, DDVP olmaz. WP formülasyonunda herhangi bir insektisit olabilir. Malathion WP 25 bulabilirseniz olabilir. **** toz formu bulabilirseniz o da olur. Yani Malathion dust 5 **** 4. Yalnız uyarayım, toz formülasyonu felaket derecede kötü kokuyor

Düzenleyen fmt79 : 10-10-2006 saat 21:05
fmt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön