View Single Post
Eski 06-06-2009, 18:38   #12
Delimus
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Normal floresan ile sanırım istenilen verim alınmaz Daylight(gün ışığı) ÖZelliği olması gerekli , Bunu özellikle akvaryum bitkileri yetiştirmiş olanlar farkı anlıyacaktır, Fakat normal floresanlada bir deneme yapıcam.
Kudret Tezel Verdiğiniz gübreyide deniyecem.

İşte En güzel soru Arpa ile Çimlenmiş Arpa arasındaki Doyuruculuktan öte yararı nedir sorusu HAm protein ve hazmedilir protein çok daha yüksek ayrıca sindirim oranıda daha yüksekmiş Fakat en iyi netice deneme ile olacağı kanatindeyim.
Testler sonucu değerse zaten güzel bir yem maliyetini azaltma yöntemi sunmakta.

Kastesttiğim ampul 15 W Daylight Florans 54W kadar mevcut
Fakat Kabin içinde Yağmurlama tarzı bir sulama olacağından iyi bir önlem alınarak bağlanmalı.

Lux Ölçümünü Biraz Anlatırmısınız. Bende MAnuel bir lux ölçer var fakat Hangi güçte(W) ışık,(ampül) olursa olsun en yakında daima max. lux değeri alıyorum.
Sanırım Ölçüm Burda Bitki ile ışık kaynağı arasındaki Değeri Oluyor değilmi Yani ölçeri çiçeğin bulunduğu yere koyup ölçücem.Ona göre uzaklığı ayarlıyacam.Eğer uzaklık istediğim ölçüde değilse W artırmam gerekecek yanlışmıyım.
Yani istediğim lux değeri örneğin 1000 ise çiçekle lambanın mesafesi 30cm ise Ölçümleri yapıp eksikse daha yüksek W ampül seçmeliyim.Sulama yapacağım için yakınlaştıramıyacam çünki.Eğer yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen .

Gereken Lux tavsiyeniz nedir ?

Sarıcan Verdiğiniz Eki biraz daha açıklarmısın ben tam olarak anlamadım.

Birde Özel üretim varmış Bunuda denemek gerek.
Philips Agro-Lite: Philipsin ürettiği bu floarasan bitkilerde fotosentezi arttıracak şekilde tasarlanmıştır.

Düzenleyen Delimus : 07-06-2009 saat 02:50
Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön