View Single Post
Eski 07-05-2009, 15:23   #735
Crocus Şen
Ağaç Dostu

Crocus Şen's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cigdemdogan Mesajı Göster
Arkadaşlar, balkonumda birkaç sardunyam var ve kapalı balkon olduğundan yaz kış hep çiçekliler. Hiç gübre destek besin vs. kullanmadım. Geçenlerde topraklarını değiştirirken içinden paslı çiviler çıktı ve ben birden çocukluğuma gidip şöyle birşey hatırladım. ( Eğer gerçekten faydalı birşey ise ve bilenlerimiz onaylarsa, sizlerde uygularsınız diye buraya yazmak istedim. )

Bu saksı sardunyaları anneannemden almıştım. Ve çocukluktan hayal meyal hatırladığım kadarıyla dedem saksıların içine paslı çivileri sokar, gömerdi. Acaba bir bildiği mi vardı, diye düşündüm. Ne dersiniz ?

Ayrıca teneke saksılarda daha iyi yetiştiğini okuduğum için bunun sadece tenekenin derinliği değil de , belkide zamanla içeriden oluşan paslanma ile çiçeğin bir şekilde daha iyi beslenmesine neden olabildiği gibi bir mantık yürüttüm...

Yine bu forumda yumurtaları kaynattığımız suyun iyi geldiğini okuduğum için birkaç haftadır deniyorum ve olumlu sonuç alacağıma inanıyorum
Evet Sevgili Çiğdemdoğan,benimde anneannem sardunyalarını hep teneke kutularına dikerdi hatta o zamanlar hayal meyal hatırlıyorum Vita yağlarının kutularına dikerdi ve 12 ay boyunca koca koca çiçekleri olurdu..Bende şimdilerde teneke kutu arayışı içerisindeyim

Crocus Şen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön