View Single Post
Eski 27-04-2009, 22:57   #2288
Mine Pakkaner
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hacisalihoglu Mesajı Göster
acil yardıma ihtiyaç var galiba.çarşamba günü ankara dan 2 li bir dracena aldım araba ile 2 saat gibi eve gitmek için arabada kaldı biraz hırpalanmış olabilir ama yaprakları kırılmamıştı. saksısı da ağır olduğu için eve çıkarmadım akşam arabada kalsın işyerine getiririm dedim. sabah yaprakları koyu kahverengi olmaya başlamıştı uçları ve yanlarından bozulmaya başladı. şimdi büroya koydum toprağını yeniledim besin verdim, yapraklar nem istiyormuş ıslattım falan ama bir değişim yok acaba ne yapabilirim... bu küçük çiçekli bitkiler susuz kalınca çiçekler düşüyor ya su verince bir iki saat içinde hemen kendini topluyorlar. drecanam hemen bir düzelme göstermeyince canım sıkıldı. acaba yaprakların rengi artık düzelmez mi sanki kuruyacak gibi duruyor. ya çok güzeldi aldığımda 3 günde çiçeği kaybedersem çok üzüleceğim. bilgisi olan varsa paylaşşsın lütfen
Bitkiniz için üzüldüm ama bu sonucu haketmişsiniz. Bitkilerinizin canlı olduğunu, ortam ve bakım değişikliklerinden strese ve şoka gireceklerini unutmayınız. Kahverengileşen yapraklar eski hallerine dönmeyecekler. Bitkiniz muhtemelen bundan sonraki özenli bakımınızla kendini toplayacaktır. O zaman da canlı ve sağlıklı yapraklarla bunu size gösterir ve teşekkür eder.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Başa Dön