View Single Post
Eski 25-03-2009, 19:58   #16
selcuk44
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Özgür saka kuşları

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pdabirol Mesajı Göster
Doğal yaşam alanlarından koparılan muhabbet kuşlarını her eve soktuk kimse sesini çıkarmadı, söz konusu bizim sakalar olunca özgür bırakın söylemleri çifte standart olmuyor mu?
İyi Akşamlar,
,Sizin bahsettiğiniz muhabbet kuşları dedelerinin dedeleri dahil bütün kuşakları tutsak hayatta ütretilmiş, asla doğal yaşamdan kopartılmamıştır hatta ,bir takım mutasyonlara uğratılmış(mesela İngiliz muhabbet kuşu,hollanda tipi muhabbet kuşu ,tepeli muhabbet kuşu gibi)tır yani doğada sadece yeşil renk olarak bulunan ve asla başka rengi olmıyan muhabbet kuşları bizim zevkle yetiştirdiğimiz muhabbet kuşları olmadığı için bu konuda (doğadaki muhabbet kuşlarını yakalayıp beslemek yasal ama doğadan saka kuşu yakalayarak beslemek yasal değil şeklinde ) çifte standart la suçlamak pek adil değil ,doğru da değil.
Siz genede ben saka alacağım doğada değil de kafesimde sesini dinlemek istiyorum derseniz bu konuda yasal uyarıları hatırlatanları asla çifte standart yapmakla suçlamadan da bu zevkinizi tatmin edebilirsiniz Dikkate almamız gereken Bilecik te ''Kelaynak kuşları,yerli kara kaplumbağaları , Doğan,şahin gibi bazı Türkiyemiz'deki doğal yaşamda üreyen canlıların yakalanmaları,satılmaları ve beslenmeleri yasal değildir .
Ama Saka kuşlarının renkleri,sesleri ve hareketleri hakikatten çok seyredilmeğe değerdir size bu konuda katılıyorum.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön