View Single Post
Eski 24-03-2009, 00:06   #29
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-03-2009
*** Arkadaşlar

Forumu kamil35 nikli kamil bey tarafından gelen maile buldum. Ve üye oldum başka bir forumda bir soru sormuştum. Ve yapabildiğim kadarıyla araştırmalarım doğrultusunda olabileceğini sanıyorum. Sorumu buraya yazıyorum ve sizlerinde fikrini almak istiyorum.

Cam kovan imal etmek istiyorum böylece yeni hobi olarak arıcılıga başlamak istemekteyim.Bu cam kovanımın Üst kısmını 3-4cm lik tahtadan yapıp havalandırma delikleri açacağım taban kısmını içine koyacağım dereceye ayarladığım büyüklükler ölçüsünde paslanmaz sinek teli ve cam dan imal edeceğim.(özellikle evin teresanda tese edeceğim sıcaklı olarak çok riskli olduğunu bal peteklerinin erime ihtimali olduğunu biliyorum kapağı geniş yaparak havalandırmayı büyüterek çözmeyi planlıyorum) Kapak olarak arka bölümdeki camı kullanmayı istiyorum. Ve Arıların tamamen cita petek vb yapılarını kendilerinin yapmasını istiyorum.Haziranayı başında Kamil beyden alacağım muğla arısı kolonisini eklemek ve bu sene bal üretimi yerine kışa hazır sağlıklı sağlam bir koloni üretmek istiyorum. Yerim İzmir seferihisarda yani sahil tabir edilen yerde Önerilerinizi eleştirileriniz bekliyorum

blank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön