View Single Post
Eski 19-02-2009, 15:02   #29
derin
Ağaç Dostu

derin's Avatar

Giriş Tarihi: 28-03-2007
sn. envorun vermiş olduğu reçete de mikro elementler gr düzeyindedir yalnız bu besin eriyiğini kendiniz hazırlayacaksanız öncelikle hesaplamaları doğru öğrenmeniz gerekir
http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=6949
bu linkte öğrenmeniz gereken tüm bilgiler mevcut inceldikten sonra sorularınızı sorabilirsiniz
verilen reçete de tüm besin elementleri yeteri miktardadır
Besin eriyiği hazırlamada bende çok zorluk çekmiştim ileriki günlerde kendi tecrübelerimi paylaşacağım
Altın kural kesinlikle açık çuvaldan gübre almayın,1.si farklı gübre çıkabiliyor,2. si hasas tartımlarda nem kapma olayından ötürü yanlış tartım sonuçları çıkabiliyor.

Sn. kürşad yük denkliği hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederiz zaten topraksız tarım nerdeyse kimya ve otomasyon işi
yük denkliği konusunda anlamadığım bir kaç nokta var yük denkliği ne olursa ortaya çıkabilir örneğin su içerisine ,CuSO4 atıp erittik çözeltide Cu+2 iyonu ile SO4-2 iyonları oluştu sülfat iyonları bitki tarafından alınırsa cu+2 iyonları çökermi demek isteniyor yoksa karışımın başlangıcında yük denkliği olamayabilir bunu mu demek istiyorsunuz,
bir kaynakta okumuştum karışım hazırladıktan 2 saat sonra ph ölçün kontrollü olarak ayarlayın deniyordu acaba ilk karışımda yükler bir birini dengelerken bekliyoruz belli bir kararlığa ulaştığında ph ayarlıyoruz böylece istenilen yük denkliğine ulaşıyoruz daha ayrıntılı kafa karıştıran bilgilerden verirseniz memnun olurum.

derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön