View Single Post
Eski 09-01-2009, 22:02   #32
üzüm
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Bu başlığı açarken bu kadar çok bilgiyi hemen elde edeceğimi düşünmemiştim. Tekrar tekrar mesajları okudum; bir ara paniğe de kapıldım, acaba yapabilecek miyim diye... Uzun süreden beri tavuk yetiştirmek istiyordum ama cesaret edemiyordum. Umarım bu yaz benimde tavuklarım olur.

Şimdilik eti için tavuk yetiştirmeyi düşünmüyorum, ileride duruma bakacağım (tavuklara isim vermekten vazgeçer miyim bilmiyorum).

Sormak istediğim bir kaç soru var :

- Benim gibi acemi birisi tavuk yetiştirmek isterse başlangıçta civciv mi almalı yoksa tavuk mu? (bulabilirsem köyden alacağım)

- Civciv ve tavuğun yedikleri aynı mıdır? Yani civciv önceki mesajlarda bahsedilen yiyeceklerin hepsini yiyebilir mi?

- Mermer tozu acaba kalsiyum eksikliği için mi kullanılıyor? Bunun yerine kullanabileceğim başka bir şey var mı?

- Tavuklara yem kaç defa ve hangi zamanlarda verilir? Civcivler içinde aynı mıdır?
(bahçede yağmurlara bağlı olmakla beraber mayıs sonu - ekim ortası haricinde bolca yeşil yabani ot olur. )

Kümes yapmaya başlayınca daha bir çok sorum olacak galiba. Tavukları telef etmemem için başka bilgiler varsa lütfen yazın.

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön