View Single Post
Eski 26-12-2008, 14:30   #30
coşkun ayaz
Yeni Üye

coşkun ayaz's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alievc Mesajı Göster
selam
önce at kestanesi ve meşe palamutlarını ben bahçecilikte kullanılan küçük siyah poşetler her bir torbaya bir adet dikiyor sonra kolay taşınması için sandıklara diziyordum,dikerken torbalarını yırtıp uzayan kökler varsa saçaklarını çok az kesiyor ve dikiyordum hemde köklerine zarar vermeden kendi yeşerdiği toprağı ile ekerek şaşırtma yapmadan yani dışarıda hiç bir koruma olmadan yetiştiriyorum.at kestanesine gelince o tohumu daha siz elinize almadan nemli bir toprakta kalmış olabilir **** sizin verdiğiniz sudan en iyi yararlanmış ve toprağında iyi yerine gelmiş olabilir ama acele etmeyin bu kışı bir geçirsin biraz arsızdır bence olur. ellerine sağlık
çok sık ekmemişindir inşallah çıktıklarında kökleri birbirlerine dolanmış olabilir,
alırken dikkatli ol sandığı şöyle köşelerinden salla toprak yumuşasın sonra kendi toprağını herbir köke yumru yap ıslatarak sonrada dikilecek yere bir çukur içine dik haydi hayırlısı bir tane bile çıksa ne mutlu sana
birdaki sefere çiçekçilerden naylontorba al onlara birer adet ek veya paran yoksa bir litrelik polietilen su kaplarını ikiye kes altına bir delik onlarada ekebilirsin.kolay gelsin
Selamlar,
Cevabınıza ve yazımla ilgilenmenize teşekkür ederim.
Çabalarınızda başarılar dilerim.

coşkun ayaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön