View Single Post
Eski 01-08-2006, 00:01   #15
gallus
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-07-2006
bir de şunu eklemek istiyorum
aslında stilsizlikten yanayım deseniz bile bonsaireefin dediği gibi aslında bir stili uyguluyor olarak göreceksiniz kendiniz **** bir benzerini. çünkü zaten bu sanat yıllardan beri büyük ustaların birikimleriyle oluşmuştur. ve meydana getirilen stiller zaten ağaçlara olmadığı görünümleri bahşetmiyor. hepsinin bir hikayesi ve doğada benzerleri var yani doğla olan taklit edilmeye çalışılmış.

mesela şimdi aklıma geldi gülmeyin kendisine yıldırım çarpmış bir ağaç bile taklit edilebilir ben pek örneğine rastlamadım ama
yani ağacın gövdesinin bir kısmı oyulur yakılarak falan **** başka bir teknikle bu görüntü verilerek( bakın burası önemli: bu sahtekarlık değildir. benzetme sanatıdır) bazı dallar da ölü dala dönüştürülerek . gayet güzel bir stil oluşturulabilir! ve buna bir ad konur.
biraz derin bir araştırma yaparsanız bonsai de sadece bu sitede anlatılanlarla sınırlı stiller olmadığını daha onlarca stilin olduğunu göreceksiniz. burada anlatılanlar sadece ana stiller. bunu sakın unutmayalım
önemli olan tartışmaktır. tartışarak belki fikirler akla yatkın hale gelebilir.
herkes bildiğini yapsın dememek lazım burada forumda tartışarak kendimize birşeyler katıyoruz . bonsai sanatını insanlara sevdirmeye yaygınlaştırmaya çalışyıoruz. o yüzden sevgili deniz akvaryumu lütfen katı düşünmeyelim aklınıza yatmayan birşey olursa şimdi olduğu gibi lütfen söyleyin beraber tartışalım karar verelim bizler belki senin daha farklı yönlerden bakmanı sağlayabilrisek bu bize mutluluk verir
sevgilerle kalın

gallus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön