View Single Post
Eski 31-07-2006, 20:32   #12
gallus
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-07-2006
merhaba deniz akvaryumu
ben senin görüşüne pek katılmıyorum. çünkü eğer biraz düşünecek olursak bonsai sanatı başlıbaşına bir hile sayılır aslında. çünkü tamamıyla doğal bir bonsai istiyorsan bu ancak yamadori edinerek oluyor. kaldı ki senin görüşüne bu da pek uymuyor. çünkü o ağacı sen yetiştirmemeiş oluyorsun. aslında ona bile müdahele etmek zorundasın çünkü onunda şekillendirilmeye ihtiyacı var bazı dalların budanmasına tellenmesine gerek var. Ağaca eninde sonunda müdahele etmek zorundasın.. her tarzın kendine göre bir güzelliği olduğu gibi zorluklarıda var. bu zorluklardan yukarıda bahsedildi zaten. önemli olan yeni birşeyler daha farklı tarzlar olması bence
eğer senin bu tarza daha sıcak bakmanı sağlayacaksa şu benzetmeyi yapmak istiyorum. Ağacın ölü gövdeyle kaynaşmasını birleştirilmesini aynıköklerinin bir kaya üzerine sardırılması gibi düşünmelisin. sonuçta kaya üzerine kök stilide doğal değil ama ortaya mükemmel bir görünüm çıkıyor. sakın yukarıdaki ağacın işinin bittiğini zannetme. merak etme onun önünde daha uzun seneler var. yıllar geçtikçe daha da güzelleşecek.
sevgiyle kal

gallus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön