View Single Post
Eski 03-09-2008, 17:13   #12
Oğuz Karsan
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Pembe Domatesin Tohumları.

Merhaba,

Sayın arkadaşlar Cumartesi gününden beri Çanakkale, Bayramiçteydim. Dün Altınoluğa geldim. Bu gün de İstanbuldayım.

Edremit-Balıkesir yolunun 50.Km.sinden itibaren yolun sağı, solu her yer pembe domates satan çiftçiler ile dolu. Yolun kenarına kurdukları derme, çatma gölgeliklerde domates, biber, kavun vs. satmaya çalışıyorlardı. Taptaze Tabi bir kasa aldım hemen. Her biri bir kilo gelir.

Ayrıca sabah toplandıkları için taş gibiydiler daha yumuşamamışlardı. Ben saat 10.00 gibi geçtim oradan. Daha çok yeşillerini seçtimki hemen yumuşamasınlar.

Diyeceğim şu ki orada dünyanın en güzel domatesleri yetiştiriliyor. Ama malesef pazarlayamıyorlar. Onlara yardımcı olalım. Marketlerden aldığımız, hormonlu sera domatesleri hiç bir zaman bu lezzetin yerini tutamaz.

Çanakkaleden, Balıkesirden gelen veya gelecek arkadaşlarınıza ve yakınlarınıza domates ısmarlayın. Mevsim zaten bitmek üzere 10-15 gün sonra yüz milyon da verseniz yok. Şimdi bir milyonken alın afiyetle yiyin. Çekirdeklerini de kurutup seneye balkonunuzdaki saksılarda yetiştirin.

Değerlerimize sahip çıkalım. Önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön