View Single Post
Eski 27-05-2008, 12:07   #62
Koyu yeşil
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Sokaklarda hayvanların sahipsiz ve sefil halde yaşaması, köpeklerin ve kedilerin ormanlara terkedilmesi, toplu olarak öldürülmeleri....ülkemizin bir utancıdır. Var olan her canlının büyük bir değeri var. Ne zaman ki sokaklarımızda sahipsiz hayvanlar dolaşmaz o zaman uygar bir ülke haline geliriz. Ben de evimde bir kedi besliyorum. Onu sokaktan minik bir yavruyken aldım. Gücüm ve şartlarım yettiği sürece de mutlaka bir hayvan besleyeceğim. Herkes sokaktaki sahipsiz bir hayvana evini açsa, kısırlaştırılmalarına katkıda bulunsa sokaktaki hayvan sayısı yıllar içinde azalacaktır. Bahçedki kedileri kovalayarak, çamur atıp su sıkarak hangi sorunu çözebilirsiniz?

Bir dişi kedi yanlış değilsem, yılda 3 civarında doğum yapıyor ve her seferinde en az 3-4 yavrusu oluyor. Kedileri tepeleyeceğinize, bir veterinerle anlaşıp **** belediyelerin bu işi çok çok ucuza yapan veteriner kurumları var kedileri kısırlaştırarak uzun vadede kesin çözüm sağlayabilirsiniz. Evimde beslediğim kedim dışında bahçemde yaralı bulduğum bir kedinin tedavisini yaptırdım, kısırlaştırıp bir yuva sahibi olmasını sağladım. Bu çok zor bişey değil yani. Tabi bütün hayvanları kısırlaştıralım demek istediğim düşünülmesin bu yazdıklarımdan. Ama sokaktaki başı boş hayvanların sayıca çokluğu düşünülürse, sokak hayvanlarının kendi iyiliği için de bu yapılması gereken birşey. Yazlık bölgelerde sokak köpekleri kış mevsiminde açlıktan birbirini yiyor. Aynı şey belediyelerin ormanlara terkettiği köpekler için de geçerli. Siz insanlığınızdan utanmıyor musunuz bu haberleri okuyunca? Ben utanıyorum...

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön