View Single Post
Eski 16-02-2008, 11:08   #25
Innuendo
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-12-2006
Sayın Envor yoğurt kabının dışına siyah bir poşet geçirdim, üzerine de 6400 kelvinlik bir tasarruf lambası yerleştirdim. Makro element diye tabir ettiğim karışım, çuvallardaki Amonyum nitrat, Kalsiyum nitrat gibi gübrelere ek olarak fosfor, potasyum ve magnezyum içerikli olanların göz kararı olarak Ziraat mühendisi bir abimiz tarafından hazırlanmış şeklidir. Bunlara ilave olarak Fetrilon Combi2 hem demir hem de diğer iz elementleri içerdiği için ortama eklemeyi düşündüm. Marul fidelerini kontrol ettiğimde köklerde biraz uzama olduğunu farkettim, yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Siirt' te gübre satıcısı olduğunu tahmin ediyorum ama ben Siirt' e 2 saat mesafede bulunan Pervari ilçesindeyim. Ancak bana yazacağınız reçeteyi memleketim olan Tarsus' tan temin edebilirim. Bu arada Sayın Atomkarınca' ya da teşekkür ederim söylediğiniz yöntemi uyguladım ve şu an yanma olayı durdu. Bu arada durgun su kültürü yöntemiyle yetiştirilen bitkilerin büyüme hızını da merak ediyorum acaba yeterli ışık, besin ve ısı şartlarını sağladığımızda marul fidelerini ne kadar sürede yetiştirebiliriz veya bir domates fidesinden ne kadar sürede meyve alabiliriz?

En kısa sürede resim eklemeye çalışacağım.Saygılar sunuyorum...

Innuendo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön