agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)
(https)

Beğeni Düzeni328Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2017, 10:22   #31
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Karışık Patlatmalık Darı

Karışık Patlatmalık Darı

Önceki sene etkinlikten gelen darı tohumlarının patlatmalık olanları. Kendi içlerinde tozlaşarak değişik renkler oluşturmuşlar. Ben iki yıldır patlatma darıları istediğimiz gibi firesiz veya az fireli patlatmayı beceremedim. Geçen sene darıları koçanlarıyla iyice kurutun dediler nispeten faydası oldu ancak yine de çarşıdan alınan darılar gibi olmuyor. Hazırlarda neredeyse sıfır patlamamış olan çıkarken bizimkilerde bir avuca yakın fire oluyor hep.

En azından görüntüsü pek güzel, görenler gerçek olduğuna inanamıyor. Ben de artık yemekten ziyade iplere asıp görselliğinden faydalanıyorum. Tohumları karıştırıp göndereceğim.

Name:  darı.jpg
Views: 328
Size:  51.7 KB

Dutlubahçe beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2017, 12:26   #32
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Lolaz Börülce

Lolaz Börülce

Geçen sene @ birnefestoprak ın paylaşımıydı lolaz börülce. Üç yıldır börülce ekmemize rağmen nihayet bu yıl az da olsa börülce yiyebildik.

Hanım topladı, birlikte ayıkladık, o pşirdi ve yedik. Bu aşamaların hiçbirinde sorun yaşamadık, özellikle hanım pek sevdi.

Bu sene layığıyla yetiştiremesekte tadına bakacak ve az da olsa dağıtabilecek kadar tohumumuz oldu. Forumda yanılmıyorsam bir arkadaş daha paylaşmıştı, geçen seneden görevimi tamamlamak adına yettiği kadar tohum dağıtayım.

pares beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024